KAS REGULĒ KANALIZĀCIJAS SISTĒMAS VAJADZĪBAS PILSĒTĀ?

Visu pievadkomunikāciju izbūvēšana no jauna vai tehniskais stāvoklis jau esošajām, ir viena no galvenajām lietām ar ko jātiek skaidrībā plānojot jauna mājokļa celtniecību vai esošā kapitālo renovāciju. Atsevišķi komunikāciju veidi, piemēram ūdens un kanalizācija, ir ierakti zemē, attiecīgi, ja gadās kādas problēmas, tad to novēršana ir sarežģītāka. Kanalizācija pilda svarīgu funkciju, tādēļ tā ir obligāta jebkurā mājā. Pastāv dažādi kanalizācijas un notekūdeņu filtrācijas veidi.

Vairāk lasi – http://www.bio-kanalizacijas.lv/

KAS JĀIELĀGO BŪVĒJOT KANALIZĀCIJAS SISTĒMU JAUNAJĀ MĀJOKLĪ?
Septiķis, bioloģiskās attīrišanas iekārtas un pilsētas centralizētā kanalizācijas sistēma ir opcijas, kas pieejamas tiem, kuriem būvējot māju, nepieciešams izbūvēt arī bio kanalizāciju. Bioloģiskā attīrīšanas iekārtā ir daudzfunkcionāla. Attīrītais ūdens ir lietojams atkārto, piemēram dārza laistīšanā. Arī tā tīrīšana neprasa lielu uzmanību, taču tai nepieciešams elektrības pieslēgums, kura patēriņš nav lielāks kā ledusskapim. Septiķa ierakšana zemē nozīmē divu vai trīs tvertņu uzstādīšanu, kurā ūdens tiek atdalīts no tā satura. Septiķa tīrīšana ir jāveic pāris reizes gadā un to dara asenizācijas pakalpojuma sniedzēji.

KAS VEIC SEPTIĶU TĪRĪŠANU?
Ierakt zemē sptiķi var tajās Latvijas apdzīvotajās vietās, kurās ir zems gruntsūdeņu līmenis. Vietās ar augstu gruntsūdeņu līmeni labākais risinājums būs bioloģiskās attīrīšanas iekārtas. Daudzi vēlas zināt, kāda ir atšķirība. Pirms sniedzam atbildi, jāpiemin, ka katram īpašuma un projekta veidam piemērota kanalizācijas sistēma ir jāizplāno laikus. Septiķiem ir divi vai trīs rezervuāri, kuros notiek visa ūdens un blakusproduktu uzgabāšana. Pirmajā rezervuārā nonāk notekūdeņi ar visu kanalizācijas saturu, kas nogrimst apakšā, bet ūdens pārte uz otru tvertni. Tādēļ septiķis ir jātīra pašvaldības noteikumos noteiktajā kārtībā, kas parasti ir ne retāk kā vismaz reizi gadā. Šāds risinājums ir lieliski piemērots nelielām privātmājām vai vasarnīcām. Septiķa tīrīšanas īpatnības saistītas ar to, ka ūdens, kas tur uzkrājas, ir kaitīgs apkārtējai videi. Savukārt bioloģiskajās attīrīšanas iekārtās dzīvo baktērijas, kas pārtiek no notekūdeņos esošajām organiskajām vielām, tādējādi to attīrot un padarot lietojamu atkārtoti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *