Cik tad nozīmīgi tad ir redzēt labi? Kādas tad lēcas acīm pērkat tieši Jūs?

Mūsdienās lēcas acīm jau ir tāds produkts, ar kuru īsti nevar pārsteigt. Kontaktlēcas jau ir kļuvušas jau par katras dienas daļu bez kuras mēs nevaram iedomāties savu ikdienu. Kā radās lēcas? Iedomājaties, bet pirmais, kurš saskarās ar lēcām, tiešām ir pazīstamais Leonardo da Vinči un šis notikums bija attēlots 1508.gadā grāmatā Acu kods. Tieši Leonardo izgudroja šodienas lēcas plānu. Tomēr izcelt, ka konkrēti viņš būtu kontaktlēcas radītājs nemaz nevar. Tieši viņa sekotāju izgudroja kontaktlēcas, kā piemēram, nemaz nevar aizmirst franču filozofu, fiziķi un matemātiķi Dekartu. 1632.g. Dekarts novietoja stikla trauku uz acīm, kurš bija tiešām pilns ar ūdeni, jo tā Leonardo aprakstīja topošās kontaktlēcas. Bet diemžēl valkāt šīs kontaktlēcas acīm nebija realizējams.
Pēc vēl divsimt gadiem britu fiziķis un astronoms Džons Heršels arī pievērsās pie lēcām. Viņš ir tas, kurš rakstos raksturoja, kā tieši izskatās tās īstās un protams, arī korektās kontaktlēcas.
Kas tad izgatavoja pašas pirmās stikla lēcas? Vācu stikla pūtējs Mullers, tas notika 1888.gadā un atstāja nozīmīgu pēdu oftalmoloģijā. Viņa galvenā doma nebija izveidot lēcas acīm. Viņš vien mēģināja izlīdzēt savam draugam saredzēt apkārtējo pasauli košās krāsās.

Protams, ka šobrīd, pateicoties visiem šiem zinātniekiem, mēs varam izmest apnicīgās brilles un pasūtīt sev kontaktlēcas internetā, parastajā optikas salonā vai arī apskatīties, varbūt šim veikal ir sava mājas lapa, tad vispār viss ir ideāli! Bez šaubām, var arī nēsāt brilles, taču pastāv situācijas dzīvē, kad ērtāk jau ir konkrēti kontaktlēcas. Kādā veidā piemeklēt šī veida produkciju?

Kādā veidā pareizi izvēlēties priekš sevis kontaktlēcas?

Pilnīgi visas kontaktlēcas internetā vai optikā tiek dalītas dažādos veidos, tipos atkarībā no mērķa, materiāla, nēsāšanas ilguma vai nomaiņas termiņa. Tas ietekmē ne vien Jūsu izvēli, bet, protams, arī jebkuras lēcas cena būs atkarīga tieši no šiem faktoriem.

Lēcas acīm pēc izejmateriāla tiek iedalītas cietās un mīkstajās lēcās. Cietas var kā būt gaisa caurlaidīgas, tā arī nē. Bet mīkstās kontaktlēcas ir visbiežāk atrodamas mūsdienu lietotāju vidū, šīs kontaktlēcas parasti tiek izgatavotas no hidrogēla vai silikona hidrogēla.

Pēc to nēsāšanas tipa, lēcas jau var dalīt kā viendienas, ko vakarā izņem, elastīga tipa, ko ņem ārā pēc dažām dienām, vēl ir ilgstošās un nepārtrauktas valkāšanas lēcas, kur nēsāt lēcas līdz pat 30 dienām.

Pašas kontaktlēcas varētu grupēt pēc nomaiņas termiņa: tradicionālās kontaktlēcas, kas kalpo no 6 mēnešiem līdz pat gadam. Plānveida kontaktlēcas – 1 dienas, divu nedēļu, 1 mēneša lēcas. Protams, viendienas lēcas cena būs dārgākā ja skatās ilgtermiņā nekā, piemēram, trīsdesmit dienu. Taču viendienas lēcas tad ir domātas ļoti jūtīgām acīm.

Vēl lēcas iedalās pēc krāsas un pēc šī faktora kontaktlēcas interneta veikals kā var piedāvāt gan tās, kas nemaina krāsu, gan toni piešķirošās, gan ir tādas kur krāsu palete ir milzīga un būtiski var izmainīt klienta acu krāsu. Kontaktlēcas, kuras paredzētas vien, lai izmainītu acu krāsu, iespējams izlaist ar nulles dioptriju.

Kā var redzēt kontaktlēcas internetā vai varbūt optikas veikalos pastāv diezgan dažnedažādas, Jums tikai jāatrod personīgs izvēles variants!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *