Modernie ģeodēzijas pakalpojumi

Kas ir ģeodēzija un tās nozares? Ar doto terminu mēs saskaramies vienīgi tad, ja mums būs nepieciešams veikt jebkādus zemes uzmērīšanas darbus. Pati ģeodēzija ir tik liela zinātnes joma, kas lietojot metodes ko pielieto mērniecība, analizē zemes formas kā arī identificē tās lielumu. Un šī zinātnes nozare sadalās vairākās dažādākās nozarēs, piemēram, topogrāfija, ko vel sauc konkrēti – mērniecība. Šīs nozares ir ļoti svarīgas, priekš tam, lai izprastu zemes robežas un arī valsts lielumu. kas ir topogrāfija ? Bez šaubām visi atcerās no ģeogrāfijas stundām tādu lietu, piemēram, kā topogrāfiskais plāns vai robežu plāns, viss kopumā ļauj izprast robežas un lielumus.

Topogrāfija vai ģeodēzija, kas ir vēl?

Varētu izdalīt sekojošas ģeodēzijas nozares: , piemēram, topogrāfija, kura jau ir zemes virsmas apraksts, inženierzinātņu mērniecība, ko pielieto būvniecībā un kas, ietver sevī pašu darba organizāciju un tehnoloģijas nianses, priekš tam, lai atrisinātu dažādas inženierijas problēmas. Hidrogrāfija ir ģeodēzija, kas pēta ūdeni. Aerofotogrāfija nepieciešama kāršu veidošanai, izmantojot aerofotogrāfiju, bet kadastrālā uzmērīšana jau ir nozare kas novērtē un uzskaita dabas resursus un inženiertehnisko darbību. Šodien iekārtu pasaule ir milzīga un jebkurā sfērā mērnieks izmanto dažādas ierīces, piemēram kā lāzerskenēšana vai 3d skenēšana, lai izmērījumi būtu pēc iespējas precīzi. Pie mums valstī ir kā zemes kadastrs, kur ir apvienoti īpašumi un dati par to saimniekiem un zemes izmēriem, un arī meliorācijas kadastrs, kurā ir valsts līmeņa objekti, piem., ūdensnotekas, drenāžas sistēmas un arī sūkņu stacijas.

Būs nepieciešams topogrāfiskais plāns? Pie kā griezties?

Patlaban eksistē tiešām daudz ierīču, priekš tam, lai realizētu nepieciešamos mērījumus, kad ar to nesaistītam cilvēkam par to nav nekādas skaidrības, taču pastāv kompānijas, kas piedāvā pilna spektra pakalpojumus. Izvēloties kompāniju, priekš tam, lai noskaidrot tilpumu karjeros, būs nepieciešams pārliecināties, ka šiem specialistiem ir viss nepieciešamais aprīkojums. Tad nevar iztikt bez tādas lietas, kā lāzerskenēšana un 3d skenēšana. Ja Jums vajadzīgs pārdalīt savu zemes gabalu, Jums būs nepieciešami zemes ierīcības projekti, kur Latvijas mērnieks ne tikai izstrādā projektu, bet arī īsteno to, bet priekš Jums pēc tam tiks izdots jauns zemes robežu plāns. Protams, ja vajadzīga topogrāfija cena ir ne mazāk svarīgs faktors, ieteicams salīdzināt vairākas kompānijas un izvēlēties pretimnākošāko.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *