VISA VEIDA RIEPU UZSTĀDĪŠANA.

Ikviens auto vadītājs noteikti zina, ka mainotes sezonām, obligāta arī auto riepu nomaiņa. Autovadītāji iedalās divās kategorijās. Vieni izvēlas savām mašīnām uzstādīt vissezonas riepas, tādējādi sezonai mainoties zūd problēma par jaunu riepu iegādi vai esošo nomaiņu. Taču, otra daļa izvēlas riepu komplektu mainīt divas reizes gadā. Nav nepareizas pieejas šajā jautājumā, svarīgi ir sekot tam, lai auto riepas ir kvalitātīvas kā arī sistemātiski jāseko līdzi to nolietojumam un protektora biezumam, lai nerastos nedrošas situācijas. Šim mērķim lieliski kalpo riepu serviss kā arī tā zinošie darbinieki, kuri vienmēr palīdzēs ne tikai ar riepu pārbaudi, bet arī padomiem kā arī ieteikumiem.

GALVENIE KRITĒRIJI AUTO RIEPU IZVĒLEI.

Izvēloties atbilstošus riepu komplektus savām automašīnām, jāapdomā, vai vēlaties riepas mainīt divas reizes gadā, vai visu gadu braukt ar vienām, vissezonas riepām. Daudziem, it sevišķi jaunajiem autovadītājiem mēdz rasties dažādi jautājumi saistībā ar vissezonas riepām un to īpašībām, kā arī iespējām izvēloties maiņas riepas – kādas vislabāk izvēlēties, kādu riepu servisu izvēlētiesun tamlīdzīgi. Ziemas un vasaras riepu komplekti atšķiras ne vien pēc to fizikālajām īpašībām, bet arī ķīmisko sastāvu, kas dažādās gaisa temperatūrās nodrošina vislabāko saķeri ar ceļu. Uz slidena un salīdzinoši auksta ceļa seguma ziemas mēnešos, noteikti noderīgas būs ziemas riepas ar radzēm. Ja izvēlēsieties savam auto uzstādīt vissezonas riepas, tad jāņem vērā dažas to īpašības, piemēram, nav ieteicams ilgstoši braukt laikapstākļos, kas aukstāki par 0 grādiem, kā arī vasaras mēnešos protektora nolietojums ir lielāks.

RIEPAS UN DISKI.
Jebkurā auto servisā vai riepu garāžā ir iespēja pārbaudīt ne tikai riepu tehnisko stāvokli, bet arī riepu diskus. Auto riepu diskus izgatavo no dažādiem materiāliem, bet vispieprasītākie ir vieglmetāla jeb lietie diski. Dinamika, stabilitāte uz ceļa un pat automašīnas ekonomija, lielā mērā balstās tieši uz auto disku kvalitāti, tādēļ speciālista padoms nekad nenāks par ļaunu, it sevišķi tad, ja rodas aizdomas par disku bojājumiem. Braucot pa nekvalitatīvu ceļa segumu un grants ceļiem, disku bojājumi nav nekas jauns, tāpēc, ja ikdienā jāšķērso šādi ceļi, disku apkope būs nepieciešama regulāri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *