Kādas riepas izvēlēties, lai varētu sajusties droši uz ceļa?

Ikkatrs zina, ka parasti auto riepu maiņa notiek 2 reizes gada laikā – pavasarī un arī rudenī. Parasti ar šīm zināšanām viss arī beidzas, reti kurš tad autovadītājs zinās to, ar ko tad auto riepas atšķiras savā starpā, kā arī kam tad vērst pastiprinātu uzmanību, kad tiek izvēlētas, piem., vasaras riepas. Ļoti daudziem patīk tā dēvētās vissezonas riepas jeb riepas visam gadam, jo ir kļūdīgs priekšstats, ka, izmantojot tādas auto riepas, jebkādas problēmas var atrisināt vienā rāvienā. Tomēr jebkuram autovadītājam ir nozīmīgi izprast, kad riepu maiņa savam automašīnas ir nopietni jāuztver. Tieši no auto riepu veida ir atkarīgs ne vienīgi tas, cik skaļi būs salonā, kad braucat, bet arī tas, ka auto saķeras ar ceļu un pati brauksanas ērtība!

Vai nozīmīga jau ir tikai sezonalitāte?

Jūsu braukšanas drošību sekmē vairāki faktori. Viens no pašiem pamata faktoriem ir pareiza auto riepu atrašana. Priekš tam, lai nopirktu tādas auto riepas, kas var veicināt drošu saķeri ar ceļa segumu, vispirms būtu jānosaka riepu atbilstība sezonai, kāda ir. Vasaras riepas tad ir domātas braukšanai, kad temperatūra ir no +7 grādiem. Tādas tiek izgatavotas tieši no cietiem maisījumiem, līdz ar to tās izceļas ar diezgan augstu nodilumizturību kā arī labu auto vadīšanu. Tomēr zemā temperatūrā tāda tipa modeļi paliek diezgan stīvi un nevar nodrošināt labu saķeri ar ceļa segumu. Savukārt michelin ziemas riepas jau ir taisītas jau no mīkstiem maisījumiem, tādēļ šādas riepas notur braukšanas drošību aukstās temperatūrās. Protektors parasti ir aprīkotas ar radzēm, kuras paaugstina drošību, braucot pa sniegu un pat ledu. Vissezonas auto riepas jau ir kompromisa risinājums, kas drošības ziņā nav tik ļoti labas, salīdzinot ar tām riepām, kas konkrētajai sezonai domātās. Šāds variants jau ir piemērotas tām valstīm, kur ziemas mēnešos temperatūra nemaz nav tik ļoti maza.
Kā vēl kāds svarīgs moments būs auto riepu protektora raksts. Auto riepas ar rakstu bez virziena būs budžeta variants, tāpēc tās ir ļoti populāras, taču tās nenodrošina labu drošības līmeni. Lai varētu braukt pa dubļainiem ceļiem būs piemēroti varianti jau ar noteikta virziena zīmējumu, kurš novirza netīrumus no riteņu apakšas. Labāku saķeri, sevišķi nestabilos laikapstākļos, sekmē auto riepas jau ar asimetrisku rakstu, kas var palielināt automašīnas manevrēšanas spēju. Ieteicams atminēties, kad cena ir nozīmīgs moments. Kad tiek pirktas lētas auto riepas, tiks taupīts tieši uz Jūsu pašu drošības. Tādēļ labāk piemeklēt kādu tieši vidējās klases produktu. Gadījumā ja arī nav saprotams, kāda veida konkrēti riepas pasūtīt, labāk doties konkrēti pie nozares speciālistiem, kā piemēram, jebkura riepu noliktava strādā tikai ar profesionāļiem.

Riepu serviss vai, piemēram, internetveikals, pie kā iegādāties riepas un citas detaļas?

Tad, kad tiks meklētas riepas Rīgā vai arī citur Latvijas teritorijā, mēs savu meklēšanu sākam online. Tāpēc moderns riepu serviss bez šaubām ir jau ar mājas lapu. Riepu maiņa parasti ir 2 reizes gadā, tiešām būtu labi, ja ir uz vietas arī riepu noliktava, kur turēt savas auto riepas līdz pat sākas laiks tās nomainīt. Nozīmīgi, kad veikala piedāvājuma klāstā būs ne vien riepas, bet, protams, arī piemēram riepu diski un tiks sniegti dažādu veidu pakalpojumi, piemēram, ātra riepu montāža. Nozīmīgs apstāklis, kad tiks iegādātas pavisam jaunas riepas vai nomainītas uz Jūsu sezonai piemērotajām, ir vēl riepu balansēšana, jo citā gadījumā varētu nebūt tik droša braukšana. Vienmēr izpētiet atsauksmes, šodien tiešsaistē var sameklēt visu, kas piemēram Jums ļaus izvēlēties labāko riepu garāžu. Nozīmīgi ir kvalitatīvi speciālisti, kas gan mainīs Jums riepas, gan arī rekomendēs vislabākos riepu variantus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *