Optiķis, optometrists vai oftalmologs – tieši pie kā veikt vizīti?

Acu ārsts vienmēr ir un būs jāizraugās ļoti pārdomāti. Mēs visi uzticam šim ārstam nozīmīgu lietu – redzi. Tieši pārbaudīts profesionālis var palīdzēt saglabāt dzīves kvalitāti ilgus gadus. Latvijas teritorijā ir daudz profesionālu ārstu, bet kā tad viņus sameklēt? Šodien cilvēki sāk to meklējumus internetā, jo šeit jau ir kā atsauksmes tieši par ārstu, gan ir iespēja atrast speciālistu tuvāk savam mājoklim. Bet sākumā nepieciešams tikt skaidrībā ar kvalifikāciju, tā kā acu ārsts taču ir vispārīga definīcija. Tiem jau ir trīs specialitātes – oftalmologs, kā arī optometrists un, protams, optiķis. Ar ko tad tie atšķiras, mēģināsim uzzināt tālāk. Vairāk var apskatīties uzņēmuma mājaslapā, kā arī zemāk rakstā

Optometrists, oftalmologs un okulists un ar ko tie atšķiras?

Vajadzīga acu pārbaude un arī nepieciešams acu ārsts, taču kurš tad ir tas īstais? Šodien medicīnas iestādē parasti iespējams sastapt terminu oftalmologs vai optometrists, taču vai jau šis ir tas pats? Šie speciālisti īsteno redzes pārbaudi un tiem vienmēr būs ārstējošās personas sertifikāts, taču atšķirības arī ir. Piemēram, optometrists skatās galvenās redzes funkcionēšanu – var konstatēt tuvredzību, tālredzību, kā acis redz kopā, taču, ja ir konstatēta jebkāda novirze no normas, kur jau nepieciešama ārstēšana, šajā gadījumā pacients tiek nosūtīts pie acu ārsta. Un tieši oftalmologs acu ārsts būs tas speciālists, kas tad dara padziļinātu pārbaudi un profilaksi. Parasti oftalmologs jau tiek saukts arī par okulistu. Ja pacientam ir nepieciešama ārstēšana, attiecīgi savai kvalifikācijai oftalmologs pilda medicīnisku vai jau ķirurģiskā rakstura ārstēšanu. Turpretim, optiķis ir tāds cilvēks, kas taisa koriģējošās brilles pēc acu speciālista receptes. Bez šaubām, tagad ir populāra kvalifikācija optometrists, kas veic arī optiķa funkcijas, kas tad var īstenot parastu acu pārbaudi, kā arī izveidot brilles.

Kā labāk sameklēt labu oftalmologu vai optometristu?

Brīdī, kad ir vajadzīgs acu ārsts, pirmais, kas ir jāizprot – nepieciešama ārstēšana vai arī parasta acu pārbaude. Tādējādi arī sapratīsiet, kāds tieši speciālists nepieciešams – oftalmologs vai optometrists. Ja optometrists izkontrolēs redzi, bet jau oftalmologs jau veiks ārstēšanu. Savukārt, ja jūtat, ka koriģējošās brilles palikušas diezgan vājas, varētu būt, ka Jums pat varētu pietikt arī ar optiķi – optometristu, kurš spēs pārbaudīt Jums redzi, kā arī uzreiz izgatavot brilles. Jebkurā gadījumā, kā oftalmologs, tā arī optometrists jau ir mediciniskā persona un tiem būtu jābūt sertifikātiem, kurus varētu pārbaudīt. Nākamais ir atrast atsauksmes tieši par acu ārstu. Bez šaubām, ir ērti, ja var attālināti pieteikties tieši uz konsultāciju, kā arī vietnē uzreiz redzēt izmaksas acu pārbaudei. Redze jau ir svarīga lieta, tādēļ tas ir jāuztic vienīgi profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *