Slavenākie un pelnošākie bokseri sporta vēsturē.

Lai arī domas par boksu kā sporta veidu ir ļoti strīdīgas, galvenokārt tādēļ, ka daudzi par sportu nevēlas uzskatīt divu vīriešu (vai sieviešu) dūru cīņu, vienlaikus tas ir viens no ienesīgākajiem un atlīdzības ziņā dāsnākajiem sporta veidiem pasaulē.

Jo zināmāki sportistu vārdi, jo lielāka naudas balva, kas tiek sadalīta sportistu starpā. Ja runājam par bokseru atpazīstamību, tad nevar noliegt, ka pat cilvēks, kura zināšanas par boksu ir ļoti šauras, varēs nosaukt dažus pasaulē pazīstamākos bokserus, kuri pateicoties savām cīņām, ir ieguvuši pat leģendas statusu sabiedrībā.

Muhameds Ali

Cilvēks leģenda. Iespējams slavenākais un atpazīstamākais bokseris boksa vēsturē, kas zināms ne tikai ar savu boksera karjeru, bet arī labdarības iniciatīvām. Savas karjeras laikā aizvadījis 61 cīņu, no kurām tikai 5 ir zaudētas un 37 beigušās ar nokautu. Profesionālā boksa karjeru sāka pēc 1960. gadā Olimpiskajām spēlēm, kurās ieguva zelta medaļu. Savu leģendas statusu ieguva pēc cīņām ar tā laika boksa ringa zvaigznēm. Ali mira 2016.gada 3. jūnijā.

Maiks Taisons

Lai arī savu karjeru jau beidzis, Maiks Taisons pavisam noteikti savu vārdu boksa vēsturē ir ierakstījis uz mūžu, pat par spīti savam diezgan agresīvajam cīņas veidam. Pazīstams ne tikai ar saviem sportiskajiem sasniegumiem, bet arī diezgan vētraino dzīves veidu, Taisons neatstāja vienaldzīgu nevienu, it sevišķi pēc ringā nokostā auss gabala 1997. gadā cīņā ar Evanderu Holīfildu. Taisona kontā ir 58 cīņas, no kurām 50 ir beigušās ar uzvaru un 44 ar nokautu.

Floids Meivezers

Viens no mūsu laiku ievērojamākiem un pelnošākajiem bokseriem sporta vēsturē. Profesionālās karjeras laikā aizvadījis 50 cīņas, no kurām nevienu nav zaudējis. Meivezera tēvs un onkoļi arī ir nodarbojušies ar profesionālo boksu, tāpēc būtu savādi, ja Floids būtu izvēlējies citu karjeru. Vairākus gadus pēc kārtas, viņš ir atzīts par bagātāko sportistu pasaulē, un šo titulu nostiprināja pēc cīņas ar Konoru Makgregoru, kurā nopelnīja 300 miljonus ASV dolāru.

Ja runājam par pašmāju boksa zvaigznēm, tad noteikti nevar nepieminēt Mairi Briedi. Jau pavisam drīz Mairis stāsies pretī Oleksandram Usikam. Cīņu, kurā par uzvaru cīnīsies Briedis pret Usiku varēs vērot 27.janvārī “Arēna Rīga”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *