Ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim – dažādība, varianti kā arī risinājumi

Nav svarīgi vai, piemēram, tās būtu ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām, tām ir jāatbilst striktiem izturības nosacījumiem, jāsekmē pamatīgs drošības līmenis, gan arī jācenšās novērst ļaunprātīgas iekļūšanas mēģinājumus. Bez tam gan ārdurvis dzīvoklim, gan arī mājai būtu jābūt ar labām siltuma noturīgām īpašībām, ergonomiku, parocīgumu un jāvar aizsargāt no ielas trokšņiem. Turklāt ārdurvis jau ir tāda veida mājas daļa, kam ir jābūt vizuāli skaistai, tā kā tās tiešām ir ikvienas mājas seja. Ārdurvīm, kā dizaina daļai, labi jāsaplūst kopējā interjerā, kā arī jābūt saskanīgam ar ēkas vispārējo stilu.

Kādi veidi eksistē ārdurvīm?

Ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim tiks klasificētas pēc vairākiem būtiskiem parametriem. Galvenais, vajadzētu pievērst īpašu vērību izejmateriālam, no kā ārdurvis tiek izgatavotas. Starp populārajiem veidiem ir kokmateriālu, PVC, metāla jeb dzelzs durvis. Bez tam pārdošanā jau var sameklēt savādāka veida ārdurvju konstrukcijas. Bez šaubām, tie nav tik ļoti populāri iedzīvotāju vidū, īpaši ārdurvis no stikla.
Koksnes ārdurvis privātmājām jau ir diezgan izplatītas, jo tās jau ir diezgan spēcīgas un paspilgtina mājas ārpusi. Taču šādu ārdurvju lielā popularitāte tad ir mazliet mazinājusies, tas jau ir saistīts ar tādu lietu, ka tieši tirgū ir metāla durvis dzīvoklim, kas tad veicina lielāku drošības sajūtu.
Mūsdienīgas plastmasas ārdurvis dzīvoklim un mājai būs diezgan populāras. Viņu ražošanai var tikt lietoti plastmasas profili un loksnes. Starp loksnēm tiek uzstādīta izolācija, kas uzlabo izstrādājumu siltuma izolācijas iespējas.
Kaut gan vispopulārākais tips būs metāla durvis privātmājai vai jau dzīvoklim. Šis ir saistīts ar faktu, kad šeit būs augstas drošības īpašības. Kad tie ražotas metāla ārdurvis, tiek izvēlēta parasta dzelzs loksne, kuras biezums var sasniegt 2 mm. Jo ir resnāks materiāls, jo būs augstāka izturība konstrukcijai.
Nav noliedzams, ka, priekš tam, lai ārdurvis varētu būt gan mājas drošība, tā arī skaistumam, vislabāk jau ir piemeklēt moderno variantu. Tie būs izgatavoti konkrēti no dažādiem materiāliem, pie tam tiem ir ievērojamas stila iezīmes. Durvis varētu būt atšķirīgas cita no citas pat jau pēc tā, kāda veida jau ir slēdzenes metāla durvīm vai citām ārdurvīm.

Ārdurvis dzīvoklim vai privātmājai – kam pievērst īpašu uzmanību, darot izvēli?

Mūsdienu būvmateriālu un būvniecības pakalpojumu tirgus tad ir neapšaubāmi pārsātināts ar milzīgo piedāvājumu, kādas var būt ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim. Tajā pat brīdī var novērot visplašāko cenu variācijas, dažādus materiālus, diezgan dažādas slēdzenes kā arī stili. Izlemt, kādas ārdurvis dzīvoklim jau ir vislabākās, nav vienkārši. Galu galā, iegādājoties, jāievēro:

  • drošības aspekts;
  • skaņas un siltuma izolācijas iezīmes;
  • kopējais stils;
  • izturība;
  • pieejama cenu.

Ārdurvīm jābūt vienkārši lietojamām, vienkārši aizveramām kā arī veramām vaļā, un jānovērš iepriekš negaidīta durvju atvēršana, ja durvju slēdzene ir neaizslēgta. No konstrukcijas elementiem īpaša vērība jāpievērš durvju vērtnēm, kopējam konstrukcijām, eņģēm un iebūvētās actiņas ierīcēm, un svarīgas ir slēdzenes metāla durvīm vai pavisam cita varianta ārdurvīm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *